Első feladatomban három megadott digitális tananyagtárat (SDT, zanza, videotanár) böngésztem át, hogy egy kiválasztott téma alapján véleményt formáljak ezek hasznosságáról, előnyeiről és hátrányairól.
Nehéz volt olyan témát találni a földrajzban, amelyik nagyjából ugyanolyan "cím" alatt fut mindhárom helyen; igazából lehetetlen is volt, mivel a zanzán nincs semmi földrajzzal kapcsolatos tananyag. Választásom végül a lemeztektonikai mozgásokra esett; ez többé-kevésbé azonosan lefedett téma a maradék két helyen.
forrás: http://tudasbazis.sulinet.hu |
A videotanár oldalán talált lemeztektonika anyagrész - véleményem szerint - már sokkal egyszerűbb és kvázi érthetőbb, hiszen egyrészt nem olvasniuk kell a diákoknak, hanem hallgatni, másrészt kevesebb dolgot jár körbe a tanár a videóban, így kisebb szeletet kell megérteniük viszonylag könnyen. Sok az illusztráció és a táblázat, ami rengeteg segítséget nyújthat a memorizálásban. Ezt beépíthetőnek tartom az óra keretei közé, ám mondjuk csak olyan formában, hogy a diákok megnézik otthon, és másnap 3 kérdést kapnak az óra elején (dolgozatszerűen), és lehet rá plusz pontokat kapni, ami mondjuk egy nagyobb dolgozatnál akár döntő szerepű is lehet. Tehát kiegészítésnek mindenképp hasznos lehet, de önmagában lehet, hogy kevés.
A zanza oldalával kapcsolatban csak a design-ról tudok írni, mivel földrajz témájú anyagot abszolút nem tartalmaz: ez erős hiányossága, viszont ahogy az oldal kinéz, számomra csillagos ötös.
Az első házi feladat abból a szempontból nagyon hasznos volt, hogy most már pontosabban tudom, mit hol találok, ami esetleg még az egyetemi tanulmányaimban is segítséget nyújthat. A nagyon szorgos diákoknak a tudásbázis honlapja nagyon sokat segíthet, főleg fakultációkon több mindent is lehet használni belőle. A videotanár egy sokkal közérthetőbb és letisztultabb képet ad, amit valószínűleg ajánlani is fogok a diákjaimnak, mert sok okos dolgot megérthetnek onnan. Már csak az oktató férfit kéne megtanítani beszélni, és teljesen jó lenne az oldal.
Jó dolognak tartom, ha egy-egy ilyen online videóval vagy szemléltető képpel dobja fel a tanár az órákat; mindig egy pici változtatás sokat segíthet a kiégés ellen. Mindazonáltal egy teljes órát nem építenék online tananyagtárra; kiegészítésnek azonban mindenképp kiváló.
A kép forrása: [link]
A kép forrása: [link]
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése